Me olemme
Aarni
Henkilöstö.

 

Aarni Henkilöstö on dynaaminen, vastuullinen ja arvostava henkilöstöpalvelukumppani ja työnantaja. 

"
Me olemme Aarni Henkilosto

Tarve työntekijälle tai uudelle työlle? Ota yhteyttä!

 

Jatkuvat uutisoinnit alan kriisiytyneestä ilmapiiristä, työntekijäpulasta, alimitoituksista ja alalta poistuvien työntekijöiden joukkopaosta toi sosiaali- ja terveysalan, henkilöstöpalvelualan ja työhyvinvoinnin ammattilaiset yhteen. Haastattelimme kymmeniä alalla työskenteleviä työntekijöitä, hoitajia ja esimiehiä saadaksemme parhaan näkemyksen sosiaali- ja terveysalan työmarkkinoiden ja resursoinnin tilanteesta. Päädyimme lopputulokseen, että Sote -ala tarvitsee yhä enemmän osaavia työntekijöitä, parempia henkilöstö- ja resursointikäytäntöjä ja ennen kaikkea hyviä työnantajia. Syntyi Aarni Henkilöstö Oy.

Missiomme on tehdä parempaa työelämää Sote -alalle ja tärkeimmät mittarimme ovat työntekijä- ja asiakastyytyväisyys. Haluamme työskennellä dynaamisesti ja vastuullisesti, työnhakijoita ja asiakkaitamme arvostaen. Tältä pohjalta on hyvä toimia työnantajana ja Sote -organisaatioiden henkilöstöpalvelukumppanina tuoden alalle henkilöstöratkaisuja, joiden loppukäyttäjä saa parempaa hoivaa, huolenpitoa ja palvelua.

Haluatko olla mukana muuttamassa sosiaali- ja terveysalaa kanssamme? Ota yhteyttä! 

Aarni Henkilosto Tarve Työntekijalle? Ota yhteytta
Petri Paloniemi

Toimitusjohtaja

Petri Paloniemi

+358 40 4107 124

petri.paloniemi@aarnihealth.fi

Aarni Henkilosto Mikko Hintsala

Johtaja, myynti (Hall. pj)

Mikko Hintsala

+358 40 8307 629

mikko.hintsala@aarnihealth.fi

Aarni Henkilosto Veera Bjorkman

Asiakkuus- ja rekrytointipäällikkö

Veera Björkman

+358 40 8205 994

veera.bjorkman@aarnihealth.fi

Aarni Henkilosto Elisa Åman

HR- ja hallintovastaava

Annina Asikainen

+358 40 350 0922

annina.asikainen@aarnihealth.fi

Aarni Henkilosto Milla Salminen

Rekrytointikoordinaattori

Milla Salminen

+358 40 1305 558

milla.salminen@aarnihealth.fi

Aarni Henkilosto Elisa Åman

Rekrytointikoordinaattori

Melissa Järvinen

+358 40 507 0470

melissa.jarvinen@aarnihealth.fi

Aarni Henkilosto Elisa Åman

Rekrytointi- ja asiakasvastaava

Elina Vaaranmaa

+358 40 769 7124

elina.vaaranmaa@aarnihealth.fi